Palkkaamme kokin ja tarjoilijan kesätöihin

Haemme työntekijöitä alkavaan sesonkiin!
Haemme keittiöön kokkia pääosin a la carten puolelle sekä saliin tarjoilijaa, pääsääntöisesti myös a la carteen.


Tarjoilijalta toivomme hyvää asennetta, tiimityöskentelutaitoja sekä vähintään muutaman vuoden kokemusta tarjoilijan työstä. Teemme työtämme Pirkanmaan vireimmässä maakuntaravintolassa ylpeydellä, yhdessä keittiön huippuammattilaisten kanssa. Oman viinimaahantuonnin myötä pääset hiukan syvemmällä viinien maailmaan, kuin peruskippolassa.

Keittiömestarin terveiset tulevan kevään ja kesän tarpeista:
Kiinnostaako oikea keittäminen pussien availun sijaan? Saatko kädet liikkumaan kun on tarve? Kestääkö pinna keittiön kuumuutta ja kesän hektistä menoa? Nyt kun vastasit kyllä, niin tule meille töihin.

Kesän sesonkiin etsitään motivoitunutta ja nopeakätistä tekijää. Kesätyöt pääsee aloittamaan huhti-toukokuussa sopimuksen mukaan ja hommia riittää jopa syyskuun loppupuolelle asti. Palkkaa maksetaan osaamisen mukaan ja omalla tekemisellä siihen on mahdollista vaikuttaa.

Mitä meillä sitten tehdään? Meillä pääsee nostelemaan a la cartea muutama sata annosta päivässä. Siinä ohessa saa pyöräyttää satakunta pitsaa päivittäin. Buffalounasta meillä tarjoillaan kuutena päivänä viikossa eli reikäkauha tulee myös tutuksi. Kesällä pääsee myös häähumuun, kun hoidellaan parit kolmet häät viikossa. Kartanosta löytyy myös uniikki hotelli jossa 25 eri tyyliin sisustettua huonetta. Tämä tarkoittaa myös aamiaisvuoroja. Työn määrä voi kuulostaa valtavalta mutta huoli pois. Meillä ei tarvitse painaa duunia yksin, vaan meillä on hyvä jengi täällä ja töitä tehdään yhdessä.

    Työhakemus

    Nimi *

    Sähköpostiosoite *

    Puhelin

    Kerro meille itsestäsi *

    Työtehtävä jota haet *

    Kielitaito? *

    Ammattikortit, pätevyydet ja luvat (Anniskelupassi, Hygieniapassi, Ensiapukortti yms.)? *

    Kerro meille työkokemuksestasi *

    Miksi haluaisit työskennellä juuri Vaihmalan Hovissa? *

    Kuka voisi suositella sinua?